Nie ma dobrego seksu bez odpowiedniego nawilżenia narządów intymnych. Teoretycznie sprawę powinna załatwiać natura: jest podniecenie, jest i lubrykacja. Niestety, nie zawsze mechanizm ten działa tak idealnie, bo seksualne nawilżenie zależy od wielu czynników i zmienia się w trakcie całego życia. Lubrykacja pochwy może zmniejszać się w okresie menopauzy, karmienia piersią, wahań hormonalnych, podczas zażywania niektórych leków, przy długotrwałym stresie, a nawet w czasie odwodnienia organizmu. Dodatkowe nawilżenie przyda się też wielu panom, np. tym z wąskim napletkiem.

Żeli nawilżających używamy np. przy zakładaniu kulek gejszy lub podczas masturbacji – niektórzy mężczyźni naprawdę to uwielbiają.

I jeszcze jedna ciekawostka dla pań. Czy wiecie, że lubrykant działa niczym najlepszy afrodyzjak? Spróbujcie prostego triku, ale uprzedzam, że będziecie oszukiwać własny mózg! Wystarczy nanieść na waginę sporą dawkę żelu nawilżającego i lekko go wetrzeć. Mózg odbierze sygnał o zwilgotnieniu pochwy, co jest dla niego równoznaczne z podnieceniem. I w większości przypadków to podniecenie rzeczywiście odczujecie, a tym samym wagina rozpocznie produkcję własnego lubrykantu!

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl